Vlajkové pexeso s hlavními městy Evropy

Také vaše děti milují vlajky? Naši synové jsou blázni do geografie a neustálými otázkami ohledně vzhledu vlajek a názvů hlavních měst jednotlivých států mě dovedli k vytvoření tohoto pexesa se všemi evropskými státy. V klasických pexesech, kde je omezen počet dvojic na 32, totiž nikdy nenajdete všechny.

Děti si při hraní nevědomky trénují hned několik dovedností najednou. Procvičují postřeh a paměť a co si budeme povídat – často i trpělivost. Samozřejmě se zároveň učí hlavní města všech států, které bývají obvykle počítány mezi evropské státy. Dvojic je v pexesu celkem 46.

V případě, že se vám bude zdát příliš obsáhlé, můžete kdykoli několik dvojic vyřadit a hrát se sníženým počtem. Pokud naopak použijete ke hře všechny dvojice, hra bude delší, zažijete více zábavy a děti se naučí více měst a vlajek.

Jako každé jiné pexeso i toto vlajkové pexeso s hlavními městy Evropy můžete hrát na několik způsobů. My nejčastěji vybereme několik vlajek (cca 16-20), ty vyložíme rubem vzhůru na stůl a zbytek kartiček zamícháme do jedné hromádky. Pak se kluci střídají a postupně otáčejí kartičky z hromádky. Když někdo najde dvojici, má bod.

Jak pexeso vypadá? 

Jednotlivé kartičky jsou oddělené tečkovanou čarou, podle které si pexeso můžete rozstříhat. 

Pexeso má celkem dva listy. Oba tyto listy je potřeba vytisknout dvakrát, abyste dostali soubor 46 dvojic vlajek.

Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak možnost pravidelně sledovat naše novinky a jako DÁREK si budete moci stáhnout naše vlajkové pexeso s hlavními městy Evropy.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Martina Prchalová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání pexesa a dalších novinek od nás, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

0
lidí už hraje toto pexeso!