Vlajkové anglicko-české pexeso EVROPA

Jak se jednoduše naučit vlajky většiny evropských států a k tomu navíc ještě umět názvy daných států anglicky? Zkuste naše vlajkové anglicko-české pexeso! Děti si při hraní nevědomky trénují hned několik dovedností najednou. Kromě paměti a pozornosti si procvičí i rozpoznávání vlajek a anglická slovíčka.
 

Jako každé jiné pexeso i tohle dvojjazyčné můžete hrát na několik způsobů. My nejčastěji vybereme několik vlajek (cca 16-20), ty vyložíme rubem vzhůru na stůl a zbytek kartiček zamícháme do jedné hromádky. Pak se kluci střídají a postupně otáčejí kartičky z hromádky. Když někdo najde dvojici, má bod.

A co si vlastně vytisknete?

Jednotlivé vlajky jsou odděleny přerušovanou čarou, aby se Vám lépe vše lépe stříhalo. 

Na každém listu také najdete záložku,
kterou si děti mohou založit například do učebnice,
nebo do knihy, kterou právě čtou.

Pomůže jim to při opakování jednotlivých vlajek i anglických názvů států.

A ještě navíc si můžete vystřihnout krabičku, kam si děti pexeso uklidí, když zrovna nebudou hrát.
 

Chcete už hrát?

 

Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak možnost pravidelně sledovat naše novinky a jako DÁREK si budete moci stáhnout naše vlajkové anglicko-české pexeso!

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Martina Prchalová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání pexesa a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

 

0
lidí si už stáhlo vlajkové anglicko-české pexeso EVROPA