ŽIJEME BEZ ŠKOLY pro začátečníky

14denní online přípravka pro rodiče budoucích (i současných) domškoláků

18.9. – 1.10.2023

Všechny tyto otázky jsem si sama pokládala před více než 5 lety, když mi můj nejstarší syn pár měsíců před zápisem k povinné školní docházce oznámil, že on „do školy chodit nepotřebuje.“

Pokud taky cítíš, že cesta životem bez toho, aby Tvoje dítě chodilo do školy, by mohla být pro vás ta pravá, zvu Tě do online přípravky, kde získáš všechny potřebné informace, podporu a pomoc při Tvých začátcích s domškoláctvím.

Během pouhých 14 dnů získáš:

V přípravce Tě čekají 4 témata, která společně probereme:

1. video - Když se blíží škola

Co, kdy, kde a jak vyřídit?

2. video - Odškolnění

Co je to a jak na něj?

3. video - Výuka není učení (se)

Je třeba vyučovat a jak se děti učí?

4. video - Podnětné prostředí

Jak poznám, že dělám/dávám/nabízím dost?

A dále také bonusy:

  • 2 online konzultační skupinová setkání
  • uzavřená facebooková skupina
  • 1 živé vysílání
  • přehledně zpracované informace

Každé téma obsahuje 1 video a minimálně 1 graficky zpracovaný informační leták v PDF.

Přípravka bude probíhat v online členské sekci, do které Ti pošlu přístupy v den začátku kurzu a budou Ti platit 1 následující rok.

Kdo Tě kurzem provede?

Jmenuji se Martina Prchalová a jsem autorkou projektu Bráškové za školou. Jsem taky manželkou, mámou 3 synů (11letého, 8letého a ročního) a macechou jedné 16leté slečny. 

Před narozením nejmladšího syna jsem pracovala několik let jako vedoucí týmu nadnárodní společnosti a téměř výhradně z home office. Synové do školy nikdy nechodili, zatímco s manželovou dcerou jsme si prošli fází odškolnění, protože domškolačkou se stala až v 7. třídě.

Od našich prvních kroků v něčem, co bych dnes nazvala „školou doma“ nebo „domácí výukou“, jsme se brzy posunuli až ke zcela svobodnému a sebeřízenému vzdělávání, kdy se nejen děti učí skutečně jen to, co jim dává smysl a způsobem, který jim vyhovuje.

Během 5 let, kdy se otázkám kolem domácího a svobodného vzdělávání věnuji, jsem poskytla konzultaci, pomoc a podporu desítkám rodin na jejich cestě ke svobodnému učení.

Martina Prchalova

Časté otázky

Kurz je vytvořen primárně pro rodiče dětí, které teprve čeká v budoucnu povinná školní docházka a jsou tedy ve věku do 6 let.

Ovšem i rodiče starších dětí, pokud začínají s domškoláctvím, nebo o něm uvažují, najdou v přípravce cenné informace a podporu.

Není potřeba žádné speciální vybavení ani aplikace. Vše bude online, takže stačí počítač nebo chytrý telefon. Setkání podpůrné skupiny budou probíhat přes Google Meet, ale není třeba mít Google účet. Živé vysílání proběhne ve FB skupině.

Přístupy k obsahu kurzu Ti zůstanou na 1 kalendářní rok. Vím, že času má každý dnes každý málo, proto videa k tématům jsou opravdu stručná a výstižná. Abys ale mohl/a využít přípravky naplno, doporučuji si udělat čas alespoň na online skupinová setkání. Vše ostatní zůstane uloženo a přístupné.

Pokud chceš, můžeš trávit spoustu času na internetu hledáním informací, stresováním sebe sama, nebo se přidat do přípravky pro rodiče budoucích domškoláků a získat odpovědi na svoje otázky na jednom místě.

Follow by Email
Instagram