KDY? 
3.7.-28.8.2023

KDE? 
Každé prázdninové pondělí ve facebookové skupině ŽIJEME BEZ ŠKOLY.

Pokud nechceš, aby Ti některý z rozhovorů unikl, zaregistruj se a já Ti dám každé pondělí vědět e-mailem.

Prazdninove rozhovory

Můžeš se těšit na tyto rozhovory:

Lenka Uhrová

Matka dvou synkú, kerá mosela dostat facku od života, aby si uvědomila, že děcko do školky ani škole NEMOSÍ!

IG: @defcica_z_jihu_moravy

www.lenkauhrova.cz

Terka a Martin Krajíčkovi

Jsme duší nomádi a worldschooleři. Plníme si své sny, objevujeme s dětmi krásy světa a cestujeme nízkonákladově prostřednictvím house-sittingu a Workaway.

Katarína Ducárová

Som mama 4 sebariadených dievčat a autorka projektu Spolu poza školu, cez ktorý ukazujem ľuďom, že vzdelávanie prebieha neustále a nemusí byť spojené iba so školou. Na mojom instagrame @spolu.poza.skolu, alebo FB Spolu poza školu, podporujem a inšpirujem rodiny, ktoré sa rozhodli ísť cestou domoškoláctva a sebariadeného vzdelávania.

Pavlína Svobodová

Jmenuji se Pavlína, jsem máma dvou dětí (syn 8 dcera 6), macecha 2 teď už dospěláků. S dětmi od mala mluvím italsky a Itálii hojně navštěvujeme za rodinou. Cestu sebeřízeného vzdělávání jsme si vybrali protože to vidíme jako příležitost pro šťastné vztahy, naplněné dětství, velkou svobodu a časovou flexibilitu a těch dalších důvodů je spousta…Pro mě tato cesta velmi láme zastaralé vzorce učení se, tak jak jsem ji zažila já a moc za ni děkuji😊

Petra Trnková

Žít každý den tak, jako by byly prázdniny. To byl můj sen, dnes je to příběh našeho života. Žijeme život tak svobodný, jak jen to je u nás možné. Vše si plyne svým proudem a zároveň splývá do řeky, po které všichni plujeme k našim společným snům.

Kateřina Machálková

Vystudovala jsem pedagogickou fakultu, pracovala jako au-pair v zahraničí, poté v anglické školce a v současné chvíli jsem zaměstnaná v korporátní společnosti. K jiné cestě mě vedly doslova roky různých událostí, jejichž vliv jsem začala vnímat až zpětně. A poslední pak bylo narození syna a pozorování jeho vývoje a vlastního učení. Synovi bude za pár dní 10 let, je ve 4. třídě. Od školky do 3. třídy byl v Montessori škole, letos přešel na domácí vzdělávání.

Zuzana Chabová

Věřím tomu, že když dětem nevezeme jejich vnitřní motivaci, ve správnou chvíli se naučí vše, co pro život potřebují. S dcerou jsme se proto vydaly na cestu svobodného života a sebeřízeného vzdělávání, ve kterém nám je dobře. Tato cesta mě nakonec dovedla i k založení centra sebeřízeného vzdělávání, pořádání pobytových a seberozvojových akcí a podpoře rodin.

Hana Skořepová

Jsem máma tří akčních kluků a žena skvělého muže, který je otevřený mým bláznivým nápadům. Společně tvoříme jedlou přírodní zahradu na kraji Moravského krasu.

Jana Faschingbauerová

Jsem průvodkyně dětí ve svobodné demokratické škole, začínala jsem jako průvodkyně v komunitní lesní školce. Mám dceru, která si vyzkoušela různé vzdělávací přístupy a nejspokojenější je, když si své vzdělávání řídí sama. A to mi dává největší smysl.